0

Brak produktów w koszyku.

KSIĘGARNIA

Praca magisterska na Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie, rok 2015

LOKALIZACJA:
ul. Nowy Swiat 63 w Warszawie
Pod tym adresem przed i powojennych czasach mieściły się kabarety,
teatry oraz kino.

MOTYWY PODJECIA PROBLEMU ZAWARTEGO W PRACY:
Interesuje mnie jak w erze multimediów i wszechobecnego Internetu może funkcjonować księgarnia. Chciałabym zaprojektować miejsce promowania drukowanych publikacji, w którym spotkania przy kawie ze znajomymi będą przeplatać się z lektura książki i odegrają tak samo ważną role, jak funkcja sprzedaży. Moim celem jest stworzenie przestrzeni nowoczesnej i niekonwencjonalnej, która będzie przyjazna dla odwiedzających.

FUNKCJA:
Księgarnia “Jodła” zajmuje ok 410 m2 na parterze budynku. Na następnych kondygnacjach przewiduje biurowo-artystyczne przestrzenie do co-workingu, różnego rodzaju spotkań, eventów
np: autorskich. Do księgarni wchodzi się od ul. Nowy Swiat. Przy wejściu znajduje się część z prasa. Nastepnym pomieszczeniem jest hol, ze wspólna przestrzenia, interaktywnymi automatami, służącymi do wypożyczania i zwrotu książek z bibliotek oraz skanowania, kserowania wybranej literatury. Obok jest czytelnia z dużymi stołami, a następnie miejsce z miękkimi siedziskami. Czytelnie można wykorzystywać również do pracy przy komputerze lub spotkań. W największym wnętrzu jest księgarnia, znajdziemy tu najciekawsze wydawnictwa polskie i światowe. Na regałach możemy znaleźć interesującą nas literature oraz istnieje możliwość sprawdzenia jej dostępności, ewentualne zamówienie za pomocą automatów lub u konsultanta. W dalszej części księgarni znajduje się kawiarnia, która poprzez patio ma niezależne wejście od ul. Świętokrzyskiej. Kawiarnia charakteryzuje się prostym menu z ujednoliconymi cenami i możliwością dolewek napojów oraz samoobsługa, co nadaje kawiarni swobodnej atmosfery.