0

Brak produktów w koszyku.

Warszawa, Ursynów

metraż: 300 m²

architektura: dom jednorodzinny, 5 pokoi z 3,5 łazienkami

okres: 2016 r

Nowoczesny dom jednorodzinny w Warszawie. Mnóstwo szkła, powietrza, przestrzeni.

Na powierzchni mieszkalnej około 300 m2 zaplanowano wygodną przestrzeń dla czteroosobowej rodziny. Wymogiem przy projektowaniu, było stworzenie budynku z dwuspadowym dachem. Dzięki niemu wnętrze są jeszcze bardziej interesujące. Na piętrze zdecydowano nie tworzyć strychu, lecz odsłonić wysokość. Tak powstały pokoje z majestatyczną wysokością, w najniższych punktach 3 metry, w najwyższych 9 m.

Na parterze w otwartej przestrzeni jest kuchnia ze spiżarnią, jadalnia i salon, a także garderoba przy wejściu. Salon ma dwie strefy, w jednej znajdują się leżanki obrócone w stronę telewizora, które tworzą wielkie łoże idealne do rodzinnych seansów filmowych. Z drugiej strony mamy kominek i część wypoczynkową z sofą i fotelami. Nad salonem nie mamy stropu, a wysokość sięga 9 metrów. Ponadto na parterze znajduje pokój gościnny z łazienką i toaletą. Kuchnia jest minimalistyczna, właścicielka chciała białą zabudowę z frezowanymi frontami. Charakteru dodaje kultowy kinkiet autorstwa Bernarda Albina Grasa, dębowy blat w strefie barowej nawiązujący do kolorystyki podłogi oraz miedziany okap.

Głównym założeniem, było zaprojektowanie jasnych i minimalistycznych wnętrz. Przewodnimi kolorami są biel, czerń, miedź i odcień bielonego dębu. Tylko toaleta na parterze jest ciemna, stworzona jako kontrast do innych wnętrz. Miała budzić emocje u gości. Na tle dużego lustra zawisły ręcznie robione przeze mnie miedziane lampy, których odbicie w lustrze pomnaża klosze, a światło tworzy wyjątkowy nastrój.

Na piętrze zlokalizowano trzy sypialnie, z czego jedna, przeznaczona dla rodziców z osobną garderobą i łazienką. W sypialni Właścicieli głównym elementem jest łóżko, którego rama została zrobiona na zamówienie wg mojego projektu. Kształt nawiązuje do dawnych łóż z baldachimem i idealnie zagospodarowuje wysokość tego pomieszczenia.

Pokoje dzieci łączą dwie funkcje: część dzienną (ze strefą wypoczynkową i miejscem do nauki ) oraz sypialnianą.  Niezwykłości pokojom dodają antresole. Na piętrze znajdziemy również pralnię oraz drugą łazienkę przeznaczoną dla dzieci.

Łazienki są proste, w jednej stylistyce na ścianach białe, matowe płytki, a na posadzce gres ułożony w cegiełkę, w kolorze ciemnego betonu. Czarna armatura pięknie prezentuje się na białym tle i idealnie współgra z innymi detalami. Właściciel jest fanem dużych luster, dlatego zamontowaliśmy nad umywalką taflę na całą długość pomieszczenia – 280 cm.

Aby wykorzystać wysokość łazienki, stworzyłam delikatne lampy na stalowej konstrukcji z lekko przywiązaną tkaniną.

Każde pomieszczenie domu jest jasne i pełne światła dzięki przeszklonej bryle budynku. Projektowanie wnętrz w tej niezwykłej przestrzeni było dla mnie czystą przyjemnością.

Publikacja w Elle Decoration

Publikacja w Sztuka Wnętrza